Praktik Wurth România oferă stagii de practică studenților

WurthPraktik Wurth România, în parteneriat cu Facultatea de Adminstrație și Afaceri, oferă stagii de practică studenților Universității din București. Departamentele în care se va desfășura practica școlară sunt următoarele: Marketing, Training tehnic și IT.

Aplicațiile studenților pentru înscrierea în acest proiect de practică trebuie să evidențieze cunoștiințe teoretice și/sau practice de bază în: Marketing – ATL/BTL; Corel; Photoshop; Linux/Unix și să aibă un nivel avansat în limba engleză/germană și nivel avansat în MS Office. Cunoștințele tehnice reprezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii.

Durata stagiilor de practică este de 1–3 luni.

Stagiile de practică se vor desfășura după un program de activități prestabilite și se vor finaliza cu evaluarea acestora.

Data limită a înscrierilor este 15 ianuarie 2014.

Locație în care se va desfășura practica este sediul companiei Wurth România  din Otopeni, Ilfov.