Apel de practică nr. 7

4-6h/zi, flexibil

2.    INSTITUȚIA DE PRACTICĂ
Denumirea instituției
AUTORITATEA DE MANAGEMENT PENTRU PROGRAMUL OPERAȚIONAL DEZVOLTAREA CAPACITĂȚII ADMINISTRATIVE (AMPODCA)
Contact
Piaţa Revoluţiei nr.1A, sector 1, București, intrarea D (str.Cristian Popisteanu)
Site: http://www.fonduriadministratie.ro/ro/

3.    CRITERII DE ÎNSCRIERE
Pentru a se înscrie, un student trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiții minimale:
·       Să fie cetățean român;
·       Să fie înmatriculat la o universitate din regiunea București-Ilfov;
·       Să fie student în ciclul licență, la profilul administrație publică;
·       Să nu mai fi participat la un stagiu de practică similar finanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 (POSDRU);
·       Să urmărească activ (Like/Follow/Add) una dintre paginile de social media ale proiectului.

4.    PROCEDURA DE ÎNSCRIERE
Pașii înscrierii: Studenții interesați de această oportunitate, ce se încadrează în criteriile de la punctul 3, sunt rugați să trimită CV-ul la adresa Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.
Perioada de înscriere: 20 – 22 februarie 2015;
Departajare: în situația în care numărul de studenți înscriși este mai mare decât numărul de locuri disponibile, selecția se va face în ordinea trimiterii aplicațiilor și a stabilirii eligibilității.
Publicarea rezultatelor: Lista studenților înscriși și admiși va fi publicată pe paginile de social media ale proiectului (Facebook, Google+, Twitter) cel târziu la data de 24.02.2015.
Începerea activității: fiecare student admis în stagiul de practică va fi contactat individual pentru încheierea convenției de practică și stabilirea programului de practică.

5.    PREMII
Studenții care finalizează stagiul vor fi înscriși automat într-un concurs de evaluare a celor mai bune performanțe în activitatea de practică. Fiecare 10 studenți care finalizează stagiul de pregătire vor concura pentru următoarele premii:
·       Premiul I – 1.500 lei;
·       Premiul II – 1.000 lei;
·       Premiul III – 500 lei.
Detalii suplimentare vor fi publicate, dacă va fi cazul, pe website și pe paginile de social media ale proiectului (Facebook, Google+, Twitter).