Detalii proiect “Cariere, ASAA ne angajăm!”

Asociația Studenților din Administrație și Afaceri organizează un eveniment dedicat conturării propriilor direcții în ceea ce privește viitoarea carieră. În cadrul proiectului "Cariere, ASAA ne angajăm" studenții vor avea parte de contact direct cu marii angajatori ai multinaționalelor, firmelor de recrutări, IMM-urilor, dar şi ale instituțiilor publice, şi vor descoperi cum să-și valorifice abilitățile în fața acestora.

Evenimentul se va desfăşura în trei etape:

1. Workshopuri - elaboararea CV-ului / interviuri simulate / tips & tricks de la interviuri - 5 aprilie la Facultatea de Matematică și Informatică (zona Universitate).

2. Târg de joburi cu conferinţe - angajatorii le prezinta studenţilor domeniul lor de activitate şi oportunitățile de practică / internship / angajare pe care compania le ofera - 25 şi 27 aprilie la Facultatea de Drept.

3. Desfășurarea stagiilor de practică, a internshipurilor și a programului de job shadowing - în intervalul 1 mai - 30 septembrie, în funcție de programul fiecărei companii.

Înscrierile se pot face aici: